Sezon na rolki otwarty :)
Share
Dzisiaj byłam na rolkach… i powiedzmy, że wyglądało to trochę jak jazda testowa dla początkujących kalek 😄 Ale spokojnie, kiedyś się nauczę!
A tak serio, rolki mają naprawdę dużo plusów. Świetnie angażują nogi, pracują łydki, uda i pośladki, więc z czasem fajnie je ujędrniają i wzmacniają. Do tego core, czyli brzuch i plecy, też cały czas muszą trzymać stabilizację, więc całe ciało jest w ruchu.
Do tego poprawiają kondycję, wydolność i spalają sporo kalorii, a przy tym są dużo mniej obciążające dla stawów niż np. bieganie. No i mega wpływają na koordynację i równowagę, co u mnie na razie… powiedzmy, że jest w fazie „do poprawy” 😄
Ale serio, frajda ogromna i na pewno będę wracać, nawet jeśli jeszcze trochę wyglądam jakbym walczyła z chodnikiem.